Google przestanie zezwalać na pracę zdalną.

Firma Google podjęła decyzję o rozpoczęciu stopniowego wycofywania pracy zdalnej i prosi wszystkich swoich pracowników o odwiedzanie ich biur. Tylko „wyjątkowe przypadki” pozwolą na pracę zdalną.
Google wraz z wieloma innymi amerykańskimi firmami podjęło decyzję o zaprzestaniu pracy zdalnej, wzywając swoich pracowników z powrotem do biura. nawet w obliczu okazjonalnie gwałtownych demonstracji pracowniczych.
Firma planuje wziąć pod uwagę obecność w biurze podczas oceny wydajności i przypominać pracownikom, którzy często są nieobecni. Fiona Cicconi, dyrektor ds. zasobów ludzkich, poinformowała w e-mailu do wszystkich pracowników, że nowe podania o pracę w pełnym wymiarze godzin z domu będą brane pod uwagę tylko w rzadkich przypadkach.
Google rezygnuje z pracy hybrydowej i zdalnej

Większość pracowników stosuje obecnie hybrydową strategię pracy Google, która wymaga około trzech dni tygodniowej pracy w biurze. Jak zauważył Cicconi, kiedy zespół pracuje razem w tym samym miejscu, „dowiedzieliśmy się od pracowników Google, że ci, którzy spędzają w biurze co najmniej trzy dni w tygodniu, czują się bardziej związani z innymi pracownikami Google”. Nie ma wątpliwości, że wspólna praca w tym samym pokoju ma pozytywny wpływ, kontynuowała. „Oczywiście nie wszyscy wierzą w„ magiczne rozmowy na korytarzu ”- zauważyła.
Wiele nowych produktów, które Google zaprezentowało na dorocznej konferencji I/O w zeszłym miesiącu, było wynikiem pracy biurowej w centrali firmy, twierdzi Cicconi. Firmy takie jak Amazon i Walt Disney chwalą zalety interakcji twarzą w twarz w pracy i proszą pracowników o powrót do biura. Niektóre organizacje dodatkowo powiązały wydajność i wynagrodzenie z obecnością w biurze. Pracownicy, którzy w czasie pandemii przyzwyczaili się do bardziej elastycznego środowiska pracy, okazjonalnie sprzeciwiali się tym zapisom. Niedawno setki pracowników Amazona demonstrowało przed siedzibą firmy w Seattle, sprzeciwiając się powrotowi do pracy.

Zakładając, że pracownicy w końcu wrócą do biur po zakończeniu pandemii, Google ogłosiło, że w 2021 roku zainwestuje około 7 miliardów dolarów w nowe biura i centra danych w całych Stanach Zjednoczonych. Rzeczniczka Google powiedziała: „Nasze podejście hybrydowe zostało zaprojektowane połączyć to, co najlepsze w osobistej współpracy z zaletami pracy z domu przez część tygodnia”. Formalnie wdrażamy tę strategię we wszystkich naszych politykach w miejscu pracy po tym, jak robiliśmy to w ten sposób przez ponad rok, kontynuował.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *