Jak zarobić albo dostać kasę.

Z pytaniem boryka się już około 80% polaków. Przecież są one niezbędne do życia. Coraz modniejszym i wygodniejszym dla wszystkich sposobem staje się praca dorywcza. Są osoby w Polsce, które utrzymują siebie i swoje rodziny z pieniędzy pochodzących tylko z takiej pracy. Jest wiele sposobów na załatanie budżetu domowego. Wystarczy tylko chęć i odrobina pomysłu – mówi nam Pani Halina z Rawicza. Szukam po gazetach ogłoszeń jako pomoc przy opiece, czy „obieraczka” cebuli. Gdyby nie taka praca dorywcza to nie wiem z czego bym żyła. Warto zatem podjąć taką pracę jeśli chcemy mieć coś wspólnego z tematem: zarabianie pieniędzy. Dodam tylko jeszcze tyle, obserwując rynek pracy, że można całkiem nieźle na pracy dodatkowej w domu zarobić.

Jak dostać kasę albo zarobić

Jak żyć? Jak Przeżyć? – to pytania, które zadajemy sobie jeżeli nie codziennie to na pewno bardzo często.
Nie każdy z nas może wyjechać z kraju, nie każdy z nas może podjąć dodatkowy etat a ilu z nas może pozwolić sobie na to, żeby w ogóle nie pracować? Jak znaleźć rozwiązanie tak trudnego tematu? Wypełnianie ankiet?
Praca dorywcza jest jednym z wielu sposobów na rozwiązanie tych kwestii. Może zamiast wyjazdu z kraju, spędzania wielu godzin poza domem często z dala od rodziny, próbowania zmierzenia się z czymś niemożliwym warto pomyśleć o takiej formie pracy.
Zarabiać pieniądze to nie zawsze znaczy mieć swój własny biznes, być prezesem banku czy znanym lekarzem. Można zarabiać realizując własne marzenia, robiąc coś co naprawdę lubimy i w czym czujemy się dobrze. Praca powinna być dla nas nie tylko źródłem dochodu ale też dawać nam satysfakcję. Nie pozwólmy na wybór między „praca albo my” tylko spróbujmy połączyć przyjemne z pożytecznym. Pieniądz nie jest rzeczą najważniejszą ale jest rzeczą bez której nie da się żyć.

2 komentarze do “Jak zarobić albo dostać kasę.

 • 21 lutego 2017 o 19:07
  Permalink

  Zgadzam się ,że trzeba robić co się lubi.Ale jeśli nie ma się pracy
  trzeba znaleźć cokolwiek aby zarobić a wszystko kosztuje bez pracy nie możliwa egzystencja jest. W Polsce coraz gorzej jest nie zgadzam się że nie można wyjechać z kraju. Ja mam piekło
  katorgę RODZINA matki znęca się nade mną nie mam w nikim wsparcia nie mam męża dzieci.znam języki obce i muszę wyjechać z Polski na zawsze.

  Odpowiedz
 • 11 maja 2017 o 09:27
  Permalink

  Tak, trzeba robić to co się lubi.
  Jednak droga do tego może być za każdym razem inna.
  Może trzeba będzie najpierw robić coś czego się nie lubi (chodzić do pracy) aby potem móc robić to co się naprawdę lubi.
  Pieniądze nie mogą być celem samym w sobie bo są ulotne (kolekcja cyferek na koncie).
  Zarabiać można różnie, na przykład wypożyczaj swój rower komuś z twojego bloku, przechowaj inne rowery na czas postoju, naprawiaj je pod własnym blokiem, wypożycz mieszkanie na czas urlopu itp.

  Zaróbmy pieniądze by móc robić to co się lubi.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *