Nie trzeba rano wstawać do pracy!

Każdy by chciał zarabiać pieniądze, dobre pieniądze. Marzy się praca na wysokopłatnym stanowisku prezesa zarządu, czy innego naczelnika. Wtedy można swobodnie realizować swoje marzenia i pasje… Jednak jak coś dla siebie szukamy na początek, to najczęściej jest to praca dorywcza. Jakże daleko do naszej pracy marzeń.
Jednak jeśli marzysz o zarabianiu pieniędzy i jednocześnie realizacji swoich marzeń i pasji, to te rozwiązanie wcale nie jest złe. Pomyśl o zawodach adwokatów, doradców biznesowych, rzeczoznawców, jest to elita finansowa.

Czasem pracują na etatach, ale prawdziwe pieniądze zarabiają na zleceniach, faktycznie dorywczych. Rzeczywiście etat zapewnia bezpieczeństwo socjalne i finansowe, ale pracownik jest ograniczony do pensji (niekoniecznie prezesa) i ewentualnie może dorabiać po godzinach. Tymczasem, gdy skoncentrujemy się na pracach dorywczych, możemy w tym czasie zarobić znacznie więcej. Sprawdź to, zapraszamy na stronę poświęconą pracom dorywczym.
Zastanawiałaś się już co będziesz robić w 1945? Tak tak, emerytura to czas ulgi i wypoczynku. Nie trzeba rano wstawać do pracy, dzieci nie musisz oddelegowywać do szkoły, bo są już dorosłe i dawno wyprowadziły się z domu,nigdzie nie musisz się śpieszyć, masz mnóstwo wolnego czasu – tylko dla siebie.

Czyż nie marzysz o tym każdego dnia?

Bez pośpiechu, w pogodnym nastroju wychodzisz ze swoim pupilem na spacer, potem pyszne, zdrowe śniadanko (w tym wieku to trzeba szczególnie o siebie dbać), potem spotkanie z przyjaciółką w herbaciarni Fanaberia (podają tam cudne, mrożone herbaty). Musimy omówić szczegóły naszego wyjazdu – za trzy dni lecimy do Dubaju – to będzie moja karawana marzeń. Potem fryzjer, kosmetyczka i ostatnie sprawunki. Wszystko bez stresu, bez pośpiechu, bez denerwujących telefonów – no po tylu latach pracy, pędu – wreszcie mam czas na realizację własnych marzeń – to przywilej emeryta, ale czy oby na pewno? Czy to możliwe za 1273,22zł miesięcznie?
Tak tak, to najczęściej wypłacana emerytura w Polsce
Więc rano nie wyprowadzam pupila, gdyż sama nie mam za co się utrzymać. W pośpiechu zjadam dwie kromki czerstwego chleba z dżemem, bo od rana ustawiam się w długiej kolejce do lekarza, potem muszę zdążyć do sąsiadki, zanim ta wyjdzie do pracy, aby zaopiekować się jej dwuletnim synkiem. Tam spędzam niemal każdy dzień i jestem szczęśliwa, bo Pani Ania płaci mi 500zł m-c, a ponadto u niej zjadam solidny obiad. Dzięki temu nie zalegam z rachunkami i jeszcze mogę pozwolić sobie na wykup recepty, która od dawna jest już stałym wydatkiem.

A Ty jak wyobrażasz sobie swój czas na emeryturze?

4 komentarze do “Nie trzeba rano wstawać do pracy!

 • 15 lutego 2017 o 20:57
  Permalink

  możliwe za 3500zł miesięcznie

  Odpowiedz
  • 8 marca 2017 o 19:33
   Permalink

   MOZLIWE ,że za 3500 złotych nie trzeba rano wcześnie wstawać do pracy-zgadzam się z tym stwierdzeniem,ale
   jest pytanie ile osób w Polsce zarabia 3500 złotych i więcej?

   Odpowiedz
 • 21 lutego 2017 o 19:21
  Permalink

  Sądzę ze jeśli ktoś nie ma możliwości i wyboru ma niskie wykształcenie nie zna języków obcych nie ma sił zdrowia podejmuje się w Polsce czegokolwiek by jakoś zyć od pierwszego do pierwszego następnego miesiąca. Musi wstać do pracy.

  Odpowiedz
  • 10 marca 2017 o 17:38
   Permalink

   Ja też nie mogę poszczycić się wyższym wykształceniem. Za moich młodych lat , nie było w szkole nauki angielskiego, która to umiejętność otwiera wiele drzwi. Mam pracę jaką mam, ale wiecie co ? Nauczyłam się żyć skromnie i gospodarować tymi środkami, które mam. Nie lubię słuchać wiecznego narzekania: – – chciałabym ale nie mam lub oni mają a ja nie itd. Bo zastanówmy się kochani, czy te coraz większe wymogi i roszczenia wobec życia, to prawdziwa potrzeba, czy tylko zwyczajne chciejstwo. Nauczmy się cieszyć małymi rzeczami. Celebrujmy każdy dzień, spacer na świeżym powietrzu, śpiew ptaków, promień słońca. Przestańmy się ciągle zamartwiać przyszłością. To niczego dobrego nie przynosi. A problem wczesnego wstawania ? Przecież to cudowne wstawać wczesnym rankiem, witać słońce z uśmiechem na ustach i mieć w głowie świadomość , że to będzie cudowny dzień. Uśmiechajmy się do siebie, do ludzi i kochajmy życie. To jest gwarancja prawdziwego sukcesu. Spróbujcie !!!

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *