Zalety i wady pracy jako nauczyciel w szkole.

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy warto zacząć pracować jako ów nauczyciel, ponieważ jest dobry zarobek, ale i wiele więcej zalet. Jednak czy znasz wszystkie zalety, ale i wady pracy jako nauczyciel? Nie to niedobrze, dlatego też i powstał, ten o to wpis zapoznaj, się z nim, zanim jednak i podejmiesz swoją decyzję i pójdziesz na studia nauczycielskie i zaczniesz pracować w tym o to zawodzie, abyś nie miał zdziwienia. Dlatego też nie będziemy przedłużać ów artykułu, dlatego czytaj do samego końca, abyś znał wszystkie zalety, ale i wady pracy jako nauczyciel.

Zalety pracy jako nauczyciel w szkole.
Dobrze pierw musimy omówić zalety, jakie płyną z tej o to pracy. Dlatego również rozsiądź się wygodnie i przeanalizuj dość dokładnie wszystkie zalety z tej pracy zdalnej.
– Większa ilość urlopu niż w innej pracy.
Pensja jest zawsze na czas i zazwyczaj w szkole oferują płace z góry.
– Nauczyciel jest również zawodem chronionym.
– Wymiar pracy nauczyciela na tydzień to tylko 18 godzin.
– Nauczyciel dostaje najczęściej umowę na czas nieokreślony od razu.
Wady, jakie płyną z pracy jako nauczyciel.
Dobrze zapoznałeś się ze wszystkimi najważniejszymi to zaletami, jednak i musisz przeanalizować jeszcze wady z tego o to zawodu, które wymieniliśmy już poniżej.
– Wypłata jest stosunkowo niska do danej pracy.
– Odpowiedzialność za uczniów w szkole.
– Duży stres.
– Stosy dużej ilości dokumentacji.
– Głośne warunki pracy.
– Najczęściej brak czasu dla rodziny w domu.

Jak sam widzisz, wiele jest, zalet przemawiających za tym, aby zacząć pracować jako nauczyciel w ów szkole, jednak i przemawiające zalety, są również i posypane z wadami, które zniechęcają do ów takiej pracy. Dlatego również musisz je teraz przeanalizować i sam sobie odpowiedzieć, czy taka praca jest dla Ciebie. Dodatkowo warto wspomnieć, że studia trwają dość długo, dlatego też można to doliczyć do wad.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *