Jak zarabiać na facebooku 30 PLN za godzinę.

Podsumowanie recenzji:

Serwis www.mp55.pl = 30 PLN za godzinę | konkurencja – żadna |
na tablicach ogłoszeń = 9 PLN za godzinę | konkurencja – duża |
Bezpośrednio firmom = 12 PLN za godzinę | konkurencja – średnia |
oferia.pl = 7 PLN za godzinę | konkurencja – duża |
www.fiverr.com = 35 PLN za godzinę | konkurencja – średnia |

Ile postów zamieszczasz na Facebooku? Jeden na tydzień czy pięć dziennie? A co, gdybyś za każdy taki post dostawał 4 zł? W ciągu wieczoru można napisać co najmniej 15 komentarzy – to 60 złotych. Nieźle. Ale nie wszystko jest takie proste, jak się wydaje. Żeby zarabiać na Facebooku, trzeba publikować posty nie na swojej stronie, a na stronach firm i organizacji, które za to płacą. 4 złote za post – to najlepsza oferta takich zarobków, zazwyczaj płacą 5 razy mniej. Posting reklamowy to proste zajęcie, nie trzeba nawet umieć szybko pisać, najważniejsze to wyobrazić sobie, co trzeba napisać na danej stronie i na konkretny temat. Sądząc po statystykach agregatora zleceń, w Polsce obecnie co najmniej 12 000 osób stale lub czasowo pracuje w sferze płatnego postingu w portalach społecznościowych, a 2/3 z nich na Facebooku. Rozważmy zatem opcje – gdzie lepiej jest szukać pracy dodatkowej na postingu, ponieważ różnica cenowa za pracę może być nawet kilkukrotna. Jednocześnie będziemy śledzić konkurencję, ponieważ oprócz Ciebie także tysiące innych osób chcą dorobić, im mniej konkurencji, tym większe szanse.

A więc – pięć możliwości znalezienia pracy dodatkowej – pisanie postów na Facebooku na stronach klientów.

1. Serwis oferia.pl – po zarejestrowaniu się jako wykonawcy, wybierz zamówienia z postingiem Facebook i zaoferuj swoje usługi. Przybliżona konkurencja 20-35 ofert na jedno zamówienie. Średnia cena postu to 1,70 zł. Test wykazał, że mimo wszystko udało się zdobyć jedno zamówienie, ale dopiero po pięciu dniach ciągłego dodawania swoich ofert do zamówień. Być może, jeśli wykonawca ma dużo pozytywnych opinii, to może częściej wygrywać z konkurencją i zdobywać zamówienie raz na 2-3 dni.

2. Strona fiverr.com to angielskojęzyczny serwis w cenie od 2 do 8 zł za post w języku angielskim i 3 zł po polsku. Zamówienia w języku polskim w momencie testu to tylko 7, konkurencja – 12-15 ofert. Aby znaleźć zamówienie w języku polskim, trzeba zarejestrować się jako wykonawca i przeglądać propozycje dotyczące postingu na Facebooku. Aby zwiększyć szanse wobec konkurentów, wiele osób wykupuje konto profesjonalne, ale jest ono drogie – 210 zł rocznie. Test pokazał, że trudno jest pokonać konkurencję bez profesjonalnego konta, i to pomimo tego, że konkurentów jest mniej, niż na oferia.pl, główną przyczyną jest mała liczba zamówień. Ale wykupienie konta profesjonalnego do testów za 210 zł jest zbyt kosztowne i bezproduktywne.

3. W polskiej wersji niemieckiego agregatora zleceń znajdują się również oferty postingu po polsku na Facebooku. Cena jest tam stała – 4 PLN za post, zamówienia są gwarantowane po przejściu zwykłego testu i online-treningu. Usługa wykorzystuje niemiecką zasadę – udowodnij swoją wiedzę i pracuj, czyli nie ma konkurencji. Za online-trening pobierana jest jednorazowa opłata w wysokości 29 PLN, testy są bezpłatne. Najpierw przechodzimy test na stronie, czekamy na weryfikację i, mając nadzieję na odpracowanie swojego czasu, pobieramy strning. Drugiego dnia spływają trzy zamówienia, jeden jest w języku niemieckim, dwa po polsku (a przecież obiecywali tylko po polsku – no, ok), wybieramy dwa nasze, piszemy posty przez trzy dni wieczorem. Po kilku dniach otrzymujemy bardzo długie rozliczenie – ile i za co zarobiliśmy (dzięki Bogu po polsku). W rezultacie 190 PLN. minus 29 za trening = 161 PLN, dzielimy go na godziny pracy – otrzymujemy 30 PLN za godzinę.

4. Na tablicach ogłoszeń okazjonalnie pojawiają się oferty postingu w sieciach społecznościowych. Płatność bardzo się różni – od 0,7 PLN do 3 PLN za post. Test: wysłaliśmy 25 zgłoszeń na różne ogłoszenia. Otrzymaliśmy 14 odpowiedzi (spodziewaliśmy się mniej). 12 od razu odrzucamy – pisanie postów za 50 groszy przekracza granice zdrowego rozsądku, to po prostu niewolnicza praca. W efekcie na stronie biura podróży napisaliśmy trzy duże posty reklamowe za 22 złote, całkowity koszt zamówienia to 18 zł, czas poświęcony 50 minut. Wygląda nieźle, ale biorąc pod uwagę korespondencję z innymi pracodawcami, zajęło to 2 godziny – otrzymujemy 9 PLN za godzinę.

5. Możesz również zaoferować swoje usługi postingu bezpośrednio firmom, pisząc wiadomość prywatną na Facebooku. Pomimo tego, że markowe strony zwykle mają już administratora, który sam publikuje posty, często brakuje dobrej jakości treści i możesz otrzymać nie tylko jednorazowe zamówienie, ale także dodatkową pracę na każdy dzień.

Podsumowanie recenzji:

Serwis Agregator124.pl = 30 PLN za godzinę | konkurencja – żadna |
na tablicach ogłoszeń = 9 PLN za godzinę | konkurencja – duża |
Bezpośrednio firmom = 12 PLN za godzinę | konkurencja – średnia |
oferia.pl = 7 PLN za godzinę | konkurencja – duża |
www.fiverr.com = 35 PLN za godzinę | konkurencja – średnia |